Sektörde 16.Yılımız

2000 Yılından itibaren yüzlerce şirket, kurum ve marka için; web tasarım, mobil uygulamalar (Android & IOS), web programlama (özel yazılımlar), internet danışmanlığı, e-ticaret sitesi alt yapıları, sosyal medya pazarlama yöntemi, alan adı ve web alanı barındırma, içerik geliştirme ve internet reklamcılığı gibi bir çok farklı konuda hizmet verdik.

Yazar: Super User
Gösterim: 1726

seo uzmanı, seo paketleri, seo fiyatları seo firmaları

Markanızı Online İş Dünyasında Hakkettiği Yere Taşınmasını Sağlamaktayız

İnternetteki başarınız için iyi bir Ranking (pozisyonlanma) belirleyicidir! Arama Motorlarının önemi internet kullanıcıların hareket tarzı takip edilince ortaya çıkıyor.

İnternette kullanıcıların: % 70 doğrudan bilgi araması yapıyor. Bunun % 80'i arama motoru kullanıyor.

İnternetteki milyarlarca web sitesinin arasında arama sonuç listelerinde en ön sırada bir pozisyon elde etmek için birçok parametreye dikkat edilmesi gerekiyor. Sadece Google 2010 yılında 8.3 milyar Web sitesi indekslenmiştir. 

Internet marketini ve arama motoru optimizasyonu alanında edinmiş olduğumuz uzun yılların bilgi birikimi ve tecrübelerine dayanarak komple bir optimizasyon paketi sunmaktayız.


 

Seo Uyumlu Web Sitesi Nedir

Seo (google) uyumlu web sitesi nedir, seo uyumlu web sayfası nasıl yapılmaktadır, web sitesine seo yapacak mısınız diye çokça sorular geliyor müşterilerimizden. Seo uyumlu olduğunda web sitesi için avantajları nelerdir diyede merak ediyorsunuzdur eminiz. Bu konuyu sizin açınızdan daha kolayca anlaşılır hale getirebilmek açısından sizlerle aklımızdan geçenleri, bilgilerimizi paylaşarak sizleri bilgilendirmek istedik.

 

Arama motoru optimizasyonu yani İngilizce isminden kısaltılmış haliyle SEO (search engine optimization); web sitelerini aratarak bulduğumuz güncel arama motorlarının botlarına (en çok bilineni google) şirin görünmek, sevimli görünmekle de kalmayıp bu işin otoritesi gibi durmak maksadıyla; yapılan web sitesini uygun biçimdeki tekniklerle şekillendirmek, yoğurmak diyebiliriz.

 

Fakat bizim web sitelerini yaparken kullandığımız öncelikli yapı iç seo dediğimiz site içi optimizasyon yapısını kurmak ve web sayfalarını mantık çerçevesinde birbirleri ile bağlamak, sadece bağlamakla da kalmayıp arama motorlarına web sitemizin erişilen sayfasının hangi bilgileri içerdiğini ve insanlara hangi amaçla hitap ettiğini belirtmek, tanıtmaktır ve bunun adı iç seo yani web sitesi içinde yapılandırılmış arama motoru optimizasyonu uyumluluğudur. Arama motorlarına ait örümcekler diğer bir adıyla arama motoru botu web sayfanıza ulaştığında belli başlı yollar izleyerek sitenizi indeksler, yani kayıt altına alır ve sitenizi arama motorlarına kayıt ederek ilişkilendirilmiş kategorilerde bulunmalarını sağlarlar. Biz web sitelerini size ulaştırırken bu yapıyı kurguluyor, uyguluyor ve size internet sitenizi bu şekilde teslim ediyoruz. Web sayfası güncel kod yapısıyla düzgün şekilde kodlanmışsa, arama motoru botları siteye geldiklerinde yabancılık çekmeden alıştıkları sistem dahilinde sayfalarınızı kolayca kayıt altına alacaklardır ve buda web sitenizin iyi puanlar alarak sıralamada ilerilere yürümesinde fayda sağlayacaktır.

 

Birde bu işin dış seo dediğimiz bir kolu ve yöntemi vardır ki buysa çok başka bir uzmanlık alanı gerektirir; bu işte uzmanlaşmış kişiler tarafından yapılması gereken bir uygulama biçimidir. Fakat ülkemizde web sayfası yapan bazı şirketler, web sitenize bedava SEO yapıyoruz hatta bu işin en iyisini biz yapıyoruz diyerek size ahkam kesebilirler bu söylem pekte gerçekçi gelmiyor bize; bu sebeple dış seo hakkında bizde ahkam kesmeyeceğiz. 

 

Artık dış SEO hakkında sizlere ahkam kesmeyi planlıyoruz. Çok yakında web sitemize yapacağımız güncellemeyle ekleyeceğimiz SEO ürünlerimizden faydalanabileceksiniz; bizlerden SEO hizmeti alarak üst sıralara yerleşebileceksiniz.

 

Optimizasyon kapsamındaki hizmetlerimiz

Web site Analizi : Arama motoru sonuç sayfalarında veyahut listelerinde üst sıralarda pozisyonlanmak için öncelikle sitenin detaylı bir analizinden geçirilmesi gerekiyor. Böylelikle web sitesinin eksikleri belirleniyor ve optimizasyon için yapılması gereken işlemler belirleniyor.

Site optimizasyonu : Web site analizinin sonuçları optimizasyon yol haritasını belirlemiş olur. Bu sitedeki yazılı içeriğin optimizasyona uygun hale getirilmesinden resimlerin isimlendirilmesinden, metataglardan başlayabilir. Sitede yapılacak ufak değişiklerden ve eklemelerden başlayıp gerekirse komple yeniden yapılanmasına kadar giden bir  çalışmaya giriyoruz. .

Arama motorlarına kayıt : Sitenizi arama motorlarına, katalog ve portallara kaydı yapılır. Kayıt işlemi arama motorlarının şartlarına uygun manuel veyahut otomatik bir şekilde yapılır Detaylı bir dökümantasyon ve posizyon raporu.  Çeşitli arama motorlarının sonuç listelerine göre ayrılmış geniş kapsamlı bir pozisyon raporu ve yapılmış olan optimizasyon çalışmalarının dokümantasyonu

Optimizasyon ayarı ve takibi : Arama motoru optimizasyonu sonrası arama motoru web sitenizi yeniden indeksler. Indexlendikten sonra gerekirse bir düzeltme yada ek bir optimizasyon gerçekleştirilebilir.

Genel olarak internet sitesi senede 2-3 kere gözden geçirilip önemli arama motorlarında bir düzeltme ve yahut optimizasyona tabi tutulması gerekmektedir.

Optimizasyon hizmetimizle web sitenizin arama motorlarında sürekli iyi bir pozisyonda bulunmasını sağlamaktayız.

 

 

"SEO’’nun açılımı ; Search Engine Optimization, Türkçeye => Arama motoru optimizasyonu olarak geçen SEO, websitelerinin   arama motorlarına uygun hale getirilmesidir. Uygun etmek demişken, bu uygunluk websitelerinizi arama motorlarında yukarıya taşıyarak daha kaliteli bir sıra elde etmesini sağlamaktır.

 

Biz Kimiz, Ne Yaparız?

 

3 yıldır BURSA SEO üzerine çalışmalar,araştırmalar ve buna endeksli olarak geliştirmeler yapmaktayız.  Geliştirmeler AR-GE ekibimiz tarafından çeşitli deneme yanılma yöntemleri ile nitelikli sonucu elde edilen çalışmalar içermektedir. Ekip olarak google veya diğer arama motorlarının üst sıralara çıkartmak ve kullanıcılara göstermek istediği sitelerin özelliklerini biliyoruz. Çalışma yaptığımız sitelerin ( referanslarımız ) ile uzun soluklu çalışmanın bize verdiği mutluluk paha biçilemez.

 

Ekip olarak bir çok hizmet sunmaktayız bunlar sizin isteğiniz doğrultusunda tarafımızca geliştirilen proje niteliğinde hazırlanan programlardır

 

1- Kurumsal SEO

 

2- Blog ve benzeri siteler için SEO

 

3- e-ticaret SEO

 

4- SEO danışmanlığı

 

SEO OFİSİM Hizmet Standartları

 

Sürekli gelen güncellemeler ile birlikte bazı kavramlar değişti. Kavram değişikliğinde kimi kavramın değeri artarken kimisinin ki azaldı. Eskiye nazaran artık seo çalışmasının belirli merhaleleri ve basamakları bulunmakta. En başında seo çalışmasının doğru bir mantalite ile yapılması gerekmekte. Web sitenize içerik giridlikten sonra sayfa içi düzenlemeler ( iç seo ) bitmesi ile birlikte dış seoya geçilir. Sosyal medya desteği her zaman alınabilir.

 

Ekip olarak kaliteli ve çöplüğe dönmemiş backlink kaynaklarını arşivimizde barındırıyoruz. Kaynak sıkıntısı çekmeyerek çalışmalarımızda ikilem içerisine girmiyoruz. İçerik konusunda çalışma yürüten yazarlarımız, alanlarında kendilerini ispat etmişlerdirİlk adımımız olan rakip analizi bizim çok farklı teknik ile yürüttüğüm bir teste tabidir. Sadece başlık, açıklama, anahtar kelime ve tekil ziyaretçi sayısını değil daha geniş bir yelpazeyi baz alarak rakip analizi yapıyoruz. AR-GE ekibimizin aylarca süren çalışmlarının meyvelerini toplarken, seo firması adı altında hizmet veren firmalar çalışmalarını bu minvalde yürütmez ise asla başarılı olamayacaklardır.

 

Sosyal medya uzmanımız bütün hesaplarınızı sizin adınıza yönetir ve detaylı raporlamayı yapamakta. Bütün hesaplar demişken işte şimdi sıralayacağım isimlerin hepsini. Twitter, Facebook, Linkedin, İnstadram, Youtube, Vimeo, Dailymotion, Stumbleupon, Delicious, Pinterest, Flickr ve Friendfeed. Üst seviyelere çıkarken daima kurumsal bir çalışma izlenimi sunmaktayız. İçeriklerin paylaşımında en dikkat edilen konu kalite, asla taviz vermiyoruz. Bu sayade ziyaretçi sayınız artmakta ve paylaşım oranı yükselmektedir.

 

Gayret ve zaman isteyen tüm işlemlerinizi sizin adınıza sizin gibi yapıyoruz. Kaliteli olan her çalışma arama motorları tarafından mutlaka dikkate alınmakta ve karşılığını bulmaktadır. İşe başlarken ‘’başarı’’ motto’su ile çıkılan her iş muhakkak başarıya ulaşacaktır.

 

Ekip olarak kendimize kanun olarak belirlediğimiz bazı ilkelerimiz var.

 

1- Adult, bahis, kumar, warez, kişilik haklarını yok sayan toplumca kabul görmemiş hiçbir işi yapmıyoruz.

 

2- İllegal olarak bilinen hiçbir seo tekniğini uygulamıyoruz.

 

3- Ceza almış ve sıralama kaybı yaşamış sitelerin sebepleri belirledikten sonra çalışma yapıp yapmayacağımıza karar vermekteyiz.

 

4- Müşteri seçme hakkımızı daima saklı tutuyoruz. İmkanlarımız dahilinde hizmetimizi ve başarımızı etkilememesi adına daima prensipli müşteriler ile çalışmaktayız.

 

5- Hayal satmayan, gerçekleşmeyecek hiçbir vaatte bulunmayan bir seo firmasıyız. Realist olarak daima aldığımız parayı hak edip aynı şekilde müşterimizinde kazanmasını odaklanıyoruz

 

6- Hedeflediğimiz yerde olan rakip sitelere asla zarar verecek onları al aşağı edecek çalışmlardan kaçınıyoruz. Belirli bir emek ile oraya gelmiş ve orada kalmaya çalışan tüm sitelere ve bireylere saygıyı bir borç biliriz.

 

7- Sektörel çatışma olmaması için genelde 1 sektörde tek müşteri tecih ediyoruz.

 

8- Müşterilerimiz istedikleri zaman, istedikleri soruları ve detaylı açıklamayı tarafımızdan isteyebilir. Detaylı raporlamanın yanında ansızın da raporlama ve bilgi edinme talep edebilirler.

 

“SEO, Sadece seo değildir.’’

 

BURSA SEO UZMANI

Bu yazımızda Uzmanlık tanımı ve  Seo uzmanı kimdir ? ne iş yapar ? ve nasıl olmalıdır ? sorularına cevap vereceğiz .

UZMANLIK NEDİR ?

Uzmanlığın çeşitli tanımları var, fakat bizim anladığımız ve bu yönde hizmet verdiğimiz anlamda uzmanlık, uzman olunan alanda tüm bilgisini müşterisiyle paylaşan, asla bilgisini saklamayan ve ona karşı yüzde yüz dürüst olan uzman kişidir.  Uzmanlığın en önemli kriteri, size veya firmanıza ek değerler kazandırması ve bunu somutlaştırmasıdır.

Seo Uzmanı Kimdir ?

Bursa Seo uzmanı  çalıştığı ve çalışacağı web sitelerini kelime bazda arama motorlarında üst seviyeye çıkartıp daha görünür kılmak ve daha fazla ziyaretçi gelmesini sağlayan sektör konusunda detaylı şekilde inceleyip araştırmasını yapan sektörel tüm değişkenliği  göz önünde bulunduran ilaveten o sektörde ön görüye sahip kişiye seo uzmanı denir.

Ne İş Yapar Bu Seo uzmanı ?

 • Arama motorlarında ki güncellemeleri takip eder. Buna bağlı olarak kendine strateji belirler.
 • Çalışacağı web sitesi ve kelimeleri daha  görünür hale getirir.
 • Rakip analizini yapar
 • Site içi ve site dışı olmak üzere iki evrede gerçekleşen seo çalışmasını planlar
 • Siteye giriş-çıkış yapan ziyaretçi trafiğini yükseltme adına çeşitli çalışmalar yürütür.
 • En önemlisi projenin takibini yapar.

Seo Uzmanı Nasıl Olmalıdır ?

 

 • Domain ve hosting yönetimini bilmelidir.
 • yazılım ve kodlama (yeni çıkan sistemleri ile buna pek ihtiyaç kalmasada bilenler tercih edilmelidir)
 • Webmaster araçlarının tüm özelliklerini kullanabilmelidir.
 • Google Analytics’e tam hakim olmalıdır.
 • İkiye ayırdığımız ( sayfa içi ve sayfa dışı ) seo konusuna hakim olmalıdır.
 • Yaptığı çalışmayı analiz araçları ile takib edebilmelidir.
 • Sektör ve rakip incelemesini, değişken olan değerleri bulabilme ve yoğunluk gösterebilmelidir.
 • Google Adwords Keyword Planner aracını kullanmayı bilmelidir
 • İlgili kelimeleri tespit edebilmeli ve site sahibine bunları önerebilmeli ( sektörel bazda )
 • Site içi anahtar kelime yoğunluğunu tespit edebilmeli, her rekabete göre farklı yoğunluk belirleyebilmelidir
 • Google indexleme kriterlerini bilmeli, indexleme sorunlarının hangi kriterlerden olabileceğini değerlendirmelidir
 • Site haritası, htaccess ve robots.txt dosyası denetimlerini yapabilmelidir.
 • Seo uyumlu İçerikleri kontrol edebilmeli, anahtar kelime tespitlerini yapabilmelidir
 • Link kaynakları bulabilmeli bunlar üzerinden en doğru paylaşımları yapabilmelidir
 • Sitenin yaşadığı düşüşlerde sorunlar net tespit edilmeli ve çözüm üretilebilmelidir

Temel kriterler açısından ele alındığında çok zor görünmese de, seo uzmanları en ufak bir hatanın sitenin hayati sorunu olabileceği konusunda hassas davranmalıdır.

Tüm bu özellikler tam zamanlı seo uzmanlarının tamamında bulunmalıdır.

 

SEO DANIŞMANI

BURSA SEO danışmanlık hizmetini sadece dışarıdan hizmet alımı olarak görmemek gerekir. Artık büyük firmalar kendi bünyelerinde SEO uzmanları ile çalışmakta. İnternetin ve sosyal medyanın günümüzde pazarlama alanında ki etkisi gözle görülmektedir. Hal böyle olunca SEO danışmanlarına olan ilgi de epey bi arttı.

SEO danışmanı ilk olarak web sitenizi inceleyerek analiz eder. Devamında web sitenizin sırası ve anahtar kelimeleri ile nasıl bir çalışma izleyeceğine karar verir. Proje’nin başlaması ile birlikte proje takibi ( alınan backlinkler, sayfa sıralaması, sayfa hiti, sayfanın yükselişi ) gibi alt başlıklar ile detaylı rapor tutar.

SEO danışmanlığını iki kısıma ayırabiliriz ; Aylık SEO danışmanlığı ve hedef bazlı SEO danışmanlığı.

 

SEO FİRMASI

BURSA Seo firması denildiğinde aklınızda nasıl bir şey canlıyor. Benim kafamda  tam olarak firma kimliği kazanmış, misyonu ve vizyonu olan, çalışan olarak 20-30 kişilik bir çalışma ekibi ile iş paylaşımı tamamiyle yapılmış kurumsal bir yapı olarak canlandırıyorum.

Aşağıda ki sorulara cevap verdikten sonra seo firması ile çalışmaya başlayın. Nedeni ise sizi aydınlatıp bilgi vermeyecek kapalı kutu mantığı ile hareket eden firmadan size hayır gelmez.

 1. Seo ne demektir?
 2. Neden seo’ya ihtiyacım var?
 3. Seo çalışmalarından beklentim ne olmalıdır?
 4. Neden bir seo firması ile anlaşmalıyım?

"SEO"  (Search Engine Optimization), kısaltmasıdır. (Search Engine Optimization) Türkçe de Arama motoru optimizasyonu demektir. Site içi ve site dışı SEO olmak üzere ikiye ayrılan, arama motorlarında yükselmek adına yapılan işlemlerin tamamını kapsayan işlemlere ‘’SEO’’ denir.

 

Neden seo’ya ihtiyacım var?

 

Kurulan her web sitesi kendini google gibi arama motorlarına uygun hale getirmek için elinden geleni yapyor. Bir web sitesi sahibi olduktan sonra bilmeniz gereken en önemli kurallardan birisi de arama motorları ( google ,yandex) düzenli,devamlı ve net bilgi içeren siteleri ön sıralara almaktadır. Sürekli güncel içerik sağlayarak google botları yahut örümcekleri sitenizi ziyaret ettiğinde sitenizi değerlendir ve sıralamada ki yerinizi belirler.

 

Seo çalışmalarından beklentim ne olmalıdır?

Yapılacak olan çalışmada her daim belkentinizi en üst seviyede tutmalısınız. Tabi bunun için tüm fedakarlığı göstermiş olmanız gerekmektedir. Fedakarlıktan kastım siteniz için grekli olan düzenlemeleri kastediyorum.

 

 

Neden bir seo firması ile anlaşmalıyım?

 

Bireysel olarak yürütülen seo çalışmalarında, profesyonelliğin olmaması, herhangi bir problem yaşadığınızda muhatap bulamama, destek alamama gibi sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Karşılıklı, bire bir güvene dayalı olarak yürütülen bu çalışmalarda fatura kesimi, ya da başka yasal bağlayıcılıkların olmaması gibi durumlar sebebiyle riskli olabilmektedir.

 

 

Seo Firmalarında bulunması gereken kriterler

Ülkemizde Bursa seo firması olarak hizmet veren bir çok firma var. Bu seo firmaları arasından size en iyi sonuçları sağlayabilecek olan doğru firmayı seçmek çok önemlidir. Seo firmalarını seçerken dikkat etmeniz gereken kriterler:

 • Referans: Seo firmaları size örnek çalışmalarını rahatlıkla gösterebilmelidir.
 • Bilgi aktarımı: Size seo hakkında bilgiler tavsiyeler vermeli, sizi bu konuda rahatlıkla eğitebilmeli, bilgilerini aktarabilmelidir.
 • Kurumsal tecrübe: Çalışmaların profesyonel yönetimi, ekip çalışması ve periyodik raporlama kurumsallıkta en çok beklenen özelliklerdir.
 • Önemli seo faktörleri: link inşası, içerik geliştirme ve benzeri seo hizmetlerinden hangisini veya hangilerini veriyor. Bu konuda abartılı sözler veriyorlarsa şirketin büyüklüğü, çalışan sayısı ve seo uzmanlarını hesaba katarak bir kez daha düşünün.
 • Garanti ve sözleşme şartları: ( 1 ) sıralama gibi size, ne kadar sürede, sıra garantisi gibi sözler veriyorlar mı? Eğer bunu kısa sürede yapacaklarının söylüyorlarsa bilin ki illegal, hacklink gibi metotlar kullanacaklardır. Bir süre sonra arama motorlarından banlanarak büyük zararlar görebilirsiniz. Bu tip seo firmaları ile görüşürken dikkatli olun.
 • Bu çalışmaların size nasıl bir artısı olacak: Verecekleri hizmetlerin tüm detaylarını ve çalışma şekillerini öğrenmelisiniz.

 

Seo firmaları: “Olması gerekenler”

Bir seo firması seçerken elbette ki zorlanacak ve kafanız karışacaktır. Bu kafa karışıklığından önce, seo çalışmalarının ne olduğunu, içeriğini anlamak bile bu konuda yeterli bilgisi olmayanlar için Amerika kıtasını keşfetmek gibi bir şeydir. Ben size şimdi Amerika kıtasına giden yolları anlatacağım ve bir seo firmasında olması gerekenleri size tek tek sıralayacağım.

 • Başarı sağlanmış seo tekniği

Samimi bir seo firması, çalışmalarını, tekniklerini, izlediği yolu sizden saklamaz. Bunu yaparken, hacklink diye tabir ettiğimiz illegal metotlara başvurmaz. Etik kurallar çerçevesinde, doğal yollardan başarılı bir ekip çalışması ile yapılması gerekenleri yapıp, bunları size rahatlıkla raporlayabilir.

 • Araştırma,inceleme ve raporlama

Çalışmalar, yapılan işler başlangıç durumları ve yapılan geliştirme raporlanmalıdır. İyi bir seo firması, siz istediğiniz zaman size çok detaylı ve profesyonel raporlama yapabilmelidir. Başarılı seo firmaları, iyi analiz, kaliteli araştırma verisi ve detaylı rapor sunabilirler. Web site trafik raporları, anahtar kelime sıralama raporları, backlink stratejileri gibi konularda raporlar isteyin.

 

 

 • İletişim kalitesi

Seo firması ile iletişim sağladığınızda, size müşterileri hakkında bilgi verebilmelidir. Bu müşteriler ile irtibata geçip, gerekirse tecrübelerinden istifade edebilir, yorumlarını öğrenebilirsiniz. Bu şeffaflıktır. Şeffaflığa dikkat eden SEO firması her zaman bir adım öndedir. Seo firmasının ne zaman kurulmuş olmasının önemli olduğu kadar, yeni kurulmuş olup bünyesinde çok tecrübeli seo uzmanlarını çalıştırıyor olabilir. Bu yüzden buna dikkat edip, seo firmasının çalışanları ile görüşüp, onların kişisel tecrübeleri ve CV’leri hakkında bilgiler alabilirsiniz.

 

 • Firma hakkında görüşler

İnternet üzerinde, arama motorları, sosyal medya gibi araçları kullanarak çalışmak istediğiniz seo firmaları ve seo uzmanları hakkında bilgi alabilirsiniz. Örneğin 10 dakikanızı alacak bir Google araması ve sikayetvar.com incelemesi sizlere tahmin edeceğinizden çok daha fazla bilgi sağlayacaktır.

 • Müşteri hizmetleri: Teknik destek

İyi bir seo firması ile dilediğiniz zaman iletişime geçebilmelisiniz. Örneğin; Cuma günü akşam oluşan önemli bir problem için hafta sonu kendileri ile iletişim sağlayabiliyormusunuz? Telefon, email, anlık mesajlaşma yöntemlerinden hangisi veya hangileri ile ne zaman iletişime geçebileceğinizi öğrenin.

Seo Firmaları çalışma alanları

Aşağıda sizin için Bursa Seo firmaları hangi alanda hizmet verir diye madde madde sıralı liste sunuyoruz :

 • Seo danışmanlığı
 • Reklam yönetimi
 • Konferans/Etkinlik yönetimi
 • İçerik sağlama
 • Analiz hizmeti
 • Email reklam
 • Link inşası
 • Site içi eğitim
 • Tanıtım yönetimi
 • Sosyal medya danışmanlığı
 • Sosyal medya yönetimi
 • Site kullanılabilirlik testleri
 • Video içerik sağlama
 • İçerik promosyonu
 • Web tasarımı
 • Web geliştirme
 • Web hosting

 

Bursa seo, Bursa seo Firmaları, Bursa Seo Uzmanı, Seo, Seo Uzmanı, Seo Firması, Seo firmaları, Seo danışmanı, Seo Danışmanları, arama motoru organizasyonu, 

 

 

Kategori: